Adıyaman Merkez – Güzel Yaşam Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi

Error

Error.

An error occurred while processing your request.


© 2022 - My ASP.NET Application

);

{Kurum_Adı_1} özel gereksinimli bireylere ücretsiz hizmet veren bir eğitim kuruluşudur. İnsan yaşamında eğitim ömür boyu süren bir gelişim yoludur. Doğumdan ölüme kadar sürekli öğrenen insanoğlu için özel eğitim merkezleri sürekli eğitimin adresidir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimiz özel gereksinimi olan bireylere özel eğitim olanağı sunar. Eğitim verilirken gereksinimlerin özel olmasına bağlı olarak alanında deneyimli bir uzman kadro ile faaliyet gösterilir.

Özel gereksinimli bireylerin toplum içerisinde daha aktif ve sağlıklı bir şekilde var olabilmesi toplumun sağlığı için de büyük önem taşıyan bir husustur. Gereksinimlerinin farklı olması insanların toplumdan dışlanması için asla bir gerekçe olamaz.

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri özel gereksinimli bireylerin toplum içerisinde bulunurken kendilerini gerçekleştirebilmeleri için gereken birçok eğitimi barındırır.

{Kurum_Adı_1} Hizmetleri Nelerdir?

{Kurum_Adı_1} tarafından verilen hizmetler özel gereksinimli bireylere yöneliktir. {İL_1}, {İLÇE_1} lokasyonunda çocuklarınız için yaşam alanlarınıza yakın özel eğitim merkezi hizmetine ücretsiz servis olanağı ile erişebilirsiniz. 

{İLÇE_1} lokasyonunda özel gereksinimli çocuklarımız için sunulan birçok eğitim olanağı bulunmaktadır. Özel bir gereksinime sahip olmak bireyin toplumun dışında kalması için asla bir neden olarak görülmemelidir. Özel gereksinimli bireylere yönelik verilen eğitimlerin her biri bireylerin toplum içerisinde daha sağlıklı bir hayat sürmeleri amacı ile sunulur.

{Kurum_Adı_1} bünyesinde birçok özel eğitim olanağı sunulmaktadır. Sunulan bu olanaklar alanında deneyimli ve uzman bir eğitmen kadro tarafından sunulur. Çocuklarınız için eğitim süreci ve akabinde gelişimlerinin takibi gibi konularda uzmanlara güvenebilirsiniz. Özel eğitim merkezimiz tarafından gerçekleştirilen başlıca özel eğitim uygulamaları;

 • Otizm
 • Gelişim bozukluğu
 • Serebral palsi
 • Down sendromu
 • İşitme kaybı
 • Dil ve konuşma bozukluğu
 • Özel öğrenme güçlüğü
 • Rehabilitasyon uygulamaları

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Neden Gereklidir?

Özel eğitim ve rehabilitasyonu gerekli kılan birçok durum vardır. Temel olarak günümüzde özel gereksinime sahip olan bireylerin toplumdan dışlanması yerine topluma katılması için birçok faaliyet yürütülmektedir. Bu faaliyetlerden biri de özel eğitim imkanlarıdır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamaları bireylerin özel olan gereksinimlerin karşılanması ve daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için gerçekleştirilir. Yediden yetmişe her yaş grubuna hitap eden özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamaları mevcuttur.

Özel gereksinimli bireyler için sunulan özel eğitim bir ayrıcalık değil ihtiyaçtır. Bu bağlamda devlet destekli olarak sunulan birçok olanak bulunmaktadır. Özel eğitim merkezimiz tarafından özel gereksinimli bireylere sunulan tüm eğitim olanakları devlet destekli olarak ücretsiz sunulmaktadır.

Özel eğitim ve rehabilitasyonu gerekli kılan hususlar, bireylerin toplum ile iç içe ve kendilerini gerçekleştirerek bir hayat yaşama gerekliliğidir. Özel eğitim merkezlerinde sunulan olanaklar özel gereksinimli bireylerin gelişimlerinin takip edilmesi, eğitim gereksinimlerinin karşılanması için ihtiyaçtır.

Özel Eğitim Almanın Faydaları Nelerdir?

 • Bireyin toplum içerisinde daha aktif olmasına olanak tanır.
 • Fiziksel ve zihinsel olarak daha sağlıklı bir hayatı olanaklı kılar.
 • Bireyin kendini gerçekleştirmesine imkan tanır.
 • Bireyin ihtiyaçlarına yönelik eğitim almasını sağlar.
 • Özel gereksinimi olan bireylerin ebeveynleri için danışmanlık ve rehberlik olanağı sunar.
 • Yediden yetmişe her yaş grubu için uygun bir özel eğitim olanağı bulunmaktadır.
 • Özel eğitim olanakları özel gereksinimli bireyler için ayrıcalık değil ihtiyaçtır.

 

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Uygulamalarından Ücretsiz Faydalanabilirsiniz.

Özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamaları günümüzde devlet destekli olarak sunulan uygulamalardır. Gerekli raporların alınması sürecinden sonra özel eğitim imkanlarından tüm özel gereksinimi olan bireyler faydalanabilmektedir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon kısa sürede sonuç veren uygulamalar bütünü değildir. Bir eğitim ve gelişim süreci olarak değerlendirilmesi gereken özel eğitim bireyin gelişimi için süreklilik gereken uygulamalardır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamalarına ihtiyaç duyan çocuğunuz olduğunu düşünüyorsanız rapor sürecini başlatmalısınız. Özel eğitim olanaklarından faydalanmak için gerekli raporların alınması bir süreç gerektirir. Rapor alma sürecinde ücretsiz danışmanlık olanaklarımızdan faydalanmak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

Özel gereksinimli bireyler için özel eğitim olanaklarından faydalanmak zaruriyettir. Bununla birlikte özel eğitim olanaklarından faydalanmak için belirli bir yaş düzeyine ulaşılması zorunluluğu yoktur. Erken teşhis ve erken eğitim süreci bireylerin daha sağlıklı bir geleceğe sahip olmaları için büyük önem taşıyan hususlardır.

Kimler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizden Faydalanabilir?

Özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamalarından faydalanmak için bireyin özel gereksinimi bulunması şartı aranmaktadır. Bu bağlamda bebeklikten yaşlılık sürecine kadar özel gereksinime bağlı olarak rehabilitasyon uygulamaları bireylere sunulmaktadır.

Özel eğitim ve rehabilitasyon uygulamalarının doğrudan doğruya uzmanlar tarafından bireye yönelik gerçekleştirilen uygulamalardır. Çocuklarınız için sağlıklı, güvenli ve rahat bir eğitim sürecini merkezimiz aracılığı ile mümkün kılabilirsiniz.

Özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleştirilen özel eğitim uygulamaları her yaştan birey için mümkündür. Bebeklikten itibaren teşhis konulması ile birlikte vakit kaybetmeden özel eğitim hizmetlerinin alınmaya başlanması gerekir.

Özel eğitim olanaklarından faydalanmak ve çocuklarınız için tam zamanlı eğitim hizmeti almak için doğrudan danışmanlarımıza başvurabilirsiniz. Danışmanlarımız tarafından sunulan birçok özel eğitim olanağı bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri

Kurum Kodu: {Kurum_Kodu}

{Kurum_Adı_1} tamamen ücretsiz olarak devlet destekli eğitim sunmaktadır. Özel eğitim imkanlarından faydalanmak, alanında deneyimli eğitmen kadromuz tarafından eğitim almak için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. {Kurum_Adı_1} iletişim bilgileri

Milli Eğitim  Bakanlığı sistemi üzerinden alınan halka açık bilgilerdir.

Kayıt silme, değiştirme işlemleri için buraya tıklayarak açılan formu doldurunuz.

(https://forms.gle/48g8tFfvQ8F15kUX8)

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nedir ?

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, özel gereksinimli bireylerin özel durumlarını minimize etmek için destek eğitimi sağlayan kurumlardır.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezleri, Milli Eğitim Bakanlığının Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğine bağlı olarak yönetilirler.

Özel eğitim merkezlerinde alınacak olan eğitim, ÇÖZGER ya da Sağlık Kurulu Raporu ve RAM Raporu olan bireyler için tamamen ücretsizdir.

RAM’dan alınan eğitsel değerlendirme raporunda, sadece bireysel eğitim önerilen bireyler ayda 8 seans eğitim alabilir. Bireysel + grup eğitimi önerilen bireyler ise ayda 8 + 2 toplamda 12 seans eğitim alabilir.

Özel eğitim ve rehabilitsayon merkezlerinde seans süresi 60 dakikadır. Bu sürenin 40 dakikası ders uygulaması, 10 dakika dinlenme ve sınıf ortamını hazırlama ve 10 dakikası da bireyin ailesini bilgilendirme süresi olarak uygulanır.

Devlet destekli, tamamen ücretsiz özel eğitim alabilmeniz ve sizlerin en doğru özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini bulabilmeniz adına sizin için araştırma yapıyor ve bunun için çalışıyoruz..

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimin yaşı olmayacağı gibi Özel eğitimde de yaş sınırı bulunmamaktadır..

6 Aylık bir bebeğin özel eğitim alabildiği gibi, 18 yaşındaki bir genç ya da 70 yaşında bir birey de özel eğitim alabilmektedir.

Özel eğitim hakkında daha fazla almak tamamen ücretsiz bir şekilde bizlere ulaşabilirsiniz.

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Evet, ücretsiz özel eğitim almak mümkündür. Milli eğitim bakanlığı, özel gereksinimli bireylerin özel eğitim masraflarının tamamını karşılamaktadır. Ücretsiz bir şekilde özel eğitim alabilmek için RAM eğitsel değerlendirme raporuna ihtiyacınız vardır. RAM eğitsel değerlendirme raporunun alınmasının ardından özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde tamamen ücretsiz bir şekilde bireysel özel eğitim imkanından faydalanabilirsiniz.

Rehberlik ve Araştırma, RAM Raporu alabilmeniz ve ücretsiz özel eğitim hizmetinden faydalanabilmeniz için sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde eşlik etmektedir.

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Sağlık kurulu raporu bir diğer adıyla heyet raporu, kişilerin sağlık açısından problemleri olup olmadığını gösteren resmi bir belgedir. Sağlık kurulu raporu alacağınız hastanenin genel cerrahi, iç hastalıkları, kulak burun boğaz, göz, nöroloji ve ruh sağlığı hastalıkları bölümlerinin bulunuyor olması gerekir.

Rehberlik ve Araştırma, Sağlık kurulu raporu alma süreçlerinin tamamında sizleri yönlendirmekte, bilgilendirmekte ve sizlere eşlik etmektedir..

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Özel eğitim, özel gereksinimli bireylerin, eğitim ve öğretim süreçlerini kapsayan çalışmalara verilen isimdir. Özel eğitimde, her çocuğun bireysel ihtiyaçlarına uygun özel olarak programlar hazırlanmaktadır. Özel eğitimin amacı tüm çocukların var olan potansiyellerini mümkün olan en üst düzeyde kullanabilmesini sağlamaktır.

Rehberlik ve Araştırma olarak Özel eğitim alabilmeniz için sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde rehberlik ediyoruz..

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Rehberlik Araştırma Merkezi, Milli eğitim bakanlığına bağlı olan resmi bir kurumdur. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim yönlendirme alanlarında ailelerin ücretsiz bir şekilde destek alabilmelerini sağlar. Rehberlik Araştırma Merkezinin kısaltması ‘RAM’dır. RAM toplumun daha bilinçli, daha duyarlı olması için çalışmalar yürütür. Aynı zamanda özel gereksinimli bireylerin toplumdan soyutlanmaması adına da çalışmalar yürütmektedir.

Özel eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz çocuklarınız için gereken destek, yönlendirme, bilgilendirme ve doğru kurumu bulabilmeniz adına, bize ulaşabilirsiniz.

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

Özel gereksinimi olan bireylerin birebir olarak uzman eğitmenlerden eğitim almasına Bireysel Özel Eğitim denir.

Bireysel özel eğitim alabilmeniz için Rehberlik ve Araştırma sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde destek sağlamayı taahhüt eder.

Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..