İstanbul – Küçükçekmece Rehberlik Araştırma Merkezi

Rehberlik Araştırma Merkezi

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Yönlendirme

Image
Özel Eğitim Yönlendirmesi

Kaliteli ve Güvenilir Merkezler

Image
Devlet Destekli

Tamamen Ücretsiz, Devlet Destekli

Image
Teşhis Danışmanlığı

Tedavi ve Teşhis Danışmanlığı

Image
Rapor Danışmanlığı

ÇÖZGER ve RAM Raporu Danışmanlığı

  Talep Oluştur

  * Web sitemiz üzerinden oluşturduğunuz taleplerin içerdiği kişisel verileriniz, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'nda belirtildiği şekilde mevzuata uygun olarak kullanılmaktadır. Web sitesi üzerinden iletişim bilgilerini paylaşan veya talep oluşturan her kullanıcı bunu kabul etmiş sayılır.

  İstanbul – Küçükçekmece Rehberlik Araştırma Merkezi

  Adres
  Halkalı Merkez Mahallesi Küçükçekmece/İstanbul
  Telefon
  +90 850 466 29 83
  Faks
  +90 850 466 29 83

  {Kurum_Adi}

  {Kurum_Adi} özel gereksinimli bireylere yönelik hizmet veren bir kuruluştur. Her bireyin gereksinimleri bir noktada birbirinden farklıdır. Ancak özel gereksinimli bireylerin gereksinimleri normal gereksinimli bireylere göre çok daha fazla farklılık gösterir.

  Özel greeksinimi olan tüm bireylere yönelik olarak birçok farkı rehberlik ve özel eğitim olanağı sunulmaktadır. Günümüzde devlet destekli olarak sunulan özel eğitim olanakları bireylerin yaşamlarına sağlıklı bir şekilde devam edebilmeleri için sunulmaktadır.

  {Kurum_Adi} Hizmetleri Nelerdir?

  {Kurum_Adi}, {KONUM} konumunda deneyimli kadrosu ile faaliyet gösteren bir eğitim kurumudur. Özel gereksinimi olan bireyler için özel eğitim bir ayrıcalık değil ihtiyaçtır.

  Bireyleri anlayan ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim olanağı sunan özel eğitim merkezimiz alanında deneyimli uzman eğitmen kadrosu ile faaliyet göstermektedir. Rehberlik ve araştırma merkezimiz söz konusu olduğunda {KONUM} lokasyonunda ücretsiz servis gibi birçok olanak da sunulmaktadır.

  Merkezimiz tarafından özel gereksinimi bulunan bireylere yönelik sunduğumuz eğitim ve rehabilitasyon olanakları aşağıdaki gibidir;

  • Rehberlik ve danışmanlık,
  • Fizik tedavi,
  • Otizm,
  • Gelişim geriliği,
  • Serebral palsi,
  • Down sendromu,
  • İşitme kaybı,
  • Dil ve konuşma bozukluğu,
  • Özgül öğrenme güçlüğü.

  Rehberlik ve Araştırma Merkezine Ne Zaman Başvurulur?

  Rehberlik ve araştırma merkezine başvurmak için belirli bir zamanı beklemeniz gerekmez. Devlet desteği için gerekli raporların alınmasından sonra en kısa sürede özel eğitime başlanması önerilmektedir.

  Özel eğitim ne kadar erken başlanırsa o kadar faydalı olan bir eğitimdir. Bireyin hızlı bir gelişim dönemi yaşadığı çocukluk dönemi en hızlı öğrenebildiği dönemdir. Özel gereksinimi olan bireyler için gereksinimlerine yönelik eğitimler almak bu nedenle büyük önem taşır.

  Geleceğe yönelik daha sağlıklı ve toplumla iç içe bir hayat yaşamak için özel eğitim önemlidir. Özel eğitim almaya ne kadar erken başlanırsa o kadar olumlu bir değerlendirme söz konusu olacaktır. Bireylerin gelişimini takip eden, fiziksel ve bilişsel olarak ilerlemesini sağlayan özel eğitim tekniklerimizden faydalanabilirsiniz.

  Rehberlik ve araştırma merkezine başvurmak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Özel gereksinimi olan birçok kişi doğrudan özel eğitim alarak hayatlarına devam etmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarından serebral palsi gibi birçok farklı rahatsızlık için uygun özel eğitim yöntemleri mevcuttur.

  Özel eğitim olanaklarından faydalanmak bir ihtiyaç olarak görülmelidir. Özel gereksinimi olan çocuklarımızın yaşıtlarına oranla gelişim geriliği benzeri durumlar yaşaması gayet normaldir. Çocuklarınız için onlara uygun eğitim olanaklarını özel eğitim merkezleri aracılığı ile sağlayabilirsiniz.

  {Kurum_Adi} Ücretsiz Midir?

  {Kurum_Adi} devlet destekli olarak ücretsiz faaliyet göstermektedir. Sadece eğitimler değil aynı zamanda ücretsiz servis olanakları da bulunmaktadır. Özel eğitime ihtiyaç duyan özel gereksinimli  bireyler için devlet birçok alanda destek sağlamaktadır.

  {Konum} yakınlarında yaşam alanlarınıza yakın özel eğitim merkezimize başvurarak eğitim sürecini başlatabilirsiniz. Çocuklarınız için alanında deneyimli ve uzman bir kadrodan eğitim alabilecekleri merkezimize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

  Rapor Danışmanlığı Ücretsiz Midir?

  Rapor danışmanlığı hizmetleri kurumumuz danışmanları tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Özel gereksinimi olduğunu düşündüğünüz çocuklarınız için devlet desteği alma sürecinde deneyimli ve konuya hakim uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  Rapor danışmanlığı ücretsiz olarak {KONUM} lokasyonunda rehberlik ve araştırma merkezimiz tarafından sunulan hizmetlerdir. Devlet desteği alınması sürecinde birçok aşama bulunmaktadır. Bu sürecin tamamlanması en fazla 1 ay kadar sürmekle birlikte evrakların hazırlanması gibi süreçler için doğrudan danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  Ebeveynlere Yönelik Danışmanlık Hizmetleri

  Özel gereksinimli çocuklarımız için gereksinimlerine yönelik ve ihtiyaçlarını karşılama odaklı birçok eğitim bulunmaktadır. Kurumumuz tarafından sunulan eğitimler sadece çocuklara yönelik de değildir. Özel gereksinime sahip olan çocukların aileleri için de danışmanlık olanakları sunulmaktadır.

  Özel gereksinimi bulunan çocuklarımız için okul hayatı kadar ev hayatı da zordur. Çocuğunuzu daha iyi anlayabilmeniz, daha kolay iletişim kurmanız için uzmanlarımız tarafından verilen size özel danışmanlık olanaklarından faydalanabilirsiniz.

  Sağlıklı bir gelecek için toplum ile iç içe ve kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmek kurumumuzun ana hedeflerinden biridir. Çocuklarımız için daha iyi bir geleceği özel eğitim yöntemleri ve bireysel öğrenci takibi ile mümkün hale getirmekteyiz. Çocuklarınız için en iyisini isteyen deneyimli ve uzman kadromuzla görüşmek için iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

  Rehberlik ve Araştırma Merkezi İletişim Bilgileri

  Rehberlik ve araştırma merkezi iletişim bilgileri aracılığı ile merkezimize istediğiniz kanaldan ulaşabilirsiniz. {KONUM} lokasyonunda özel eğitim merkezi olarak uzman kadromuz ile faaliyet göstermekteyiz. Çocuklarınız için özel ilgi ve alakanın mümkün olduğu, bireysel eğitim seçenekleri olan eğitmenlerimiz ile tanışmanız da mümkün.

  Rehberlik ve araştırma merkezimize aşağıda yer alan adresten ulaşabilirsiniz.

  {Kurum_Adi} Adres: {KONUM}

  Merkezimizden görüşme randevusu almak için aşağıda yer alan iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.

  RehberlikVeAraştırma.Com tüm rehberlik hizmetlerini ortak çalışma yürüttüğü Rehabilitasyon Merkezleri aracılığıyla sağlamaktadır.

  Rehberlik ve Araştırma Merkezi Nedir ?

  Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Milli eğitim bakanlığına bağlı olan resmi bir kurumdur. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim yönlendirme alanlarında ailelerin ücretsiz bir şekilde destek alabilmelerini sağlar. Rehberlik ve Araştırma Merkezinin kısaltması ‘RAM’dır. RAM toplumun daha bilinçli, daha duyarlı olması için çalışmalar yürütür. Aynı zamanda özel gereksinimli bireylerin toplumdan soyutlanmaması adına da çalışmalar yürütmektedir.

  Özel eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz çocuklarınız için gereken destek, yönlendirme, bilgilendirme ve doğru kurumu bulabilmeniz adına, bize ulaşabilirsiniz.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Sıkça Sorulan Sorular

  Rehberlik Araştırma Merkezleri randevu sistemiyle çalışmaktadır. Müracaat ve randevu sonrasında ihtiyacınız doğrultusunda ek belge ve raporlar istenebilmektedir. Rehberlik Araştırma Merkezinden randevu almak ya da müracaat etmek isterseniz bizlere ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Rehberlik Araştırma Merkezi, Milli eğitim bakanlığına bağlı olan resmi bir kurumdur. Rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim yönlendirme alanlarında ailelerin ücretsiz bir şekilde destek alabilmelerini sağlar. Rehberlik Araştırma Merkezinin kısaltması ‘RAM’dır. RAM toplumun daha bilinçli, daha duyarlı olması için çalışmalar yürütür. Aynı zamanda özel gereksinimli bireylerin toplumdan soyutlanmaması adına da çalışmalar yürütmektedir.

  Özel eğitime ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz çocuklarınız için gereken destek, yönlendirme, bilgilendirme ve doğru kurumu bulabilmeniz adına, bize ulaşabilirsiniz.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Sağlık kurulu raporu bir diğer adıyla heyet raporu, kişilerin sağlık açısından problemleri olup olmadığını gösteren resmi bir belgedir. Sağlık kurulu raporu alacağınız hastanenin genel cerrahi, iç hastalıkları, kulak burun boğaz, göz, nöroloji ve ruh sağlığı hastalıkları bölümlerinin bulunuyor olması gerekir.

  Rehberlik ve Araştırma, Sağlık kurulu raporu alma süreçlerinin tamamında sizleri yönlendirmekte, bilgilendirmekte ve sizlere eşlik etmektedir..

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Özel eğitim, özel gereksinimli bireylerin, eğitim ve öğretim süreçlerini kapsayan çalışmalara verilen isimdir. Özel eğitimde, her çocuğun bireysel ihtiyaçlarına uygun özel olarak programlar hazırlanmaktadır. Özel eğitimin amacı tüm çocukların var olan potansiyellerini mümkün olan en üst düzeyde kullanabilmesini sağlamaktır.

  Rehberlik ve Araştırma olarak Özel eğitim alabilmeniz için sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde rehberlik ediyoruz..

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Eğitimin yaşı olmayacağı gibi Özel eğitimde de yaş sınırı bulunmamaktadır..

  6 Aylık bir bebeğin özel eğitim alabildiği gibi, 18 yaşındaki bir genç ya da 70 yaşında bir birey de özel eğitim alabilmektedir.

  Özel eğitim hakkında daha fazla almak tamamen ücretsiz bir şekilde bizlere ulaşabilirsiniz.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Özel gereksinimi olan bireylerin birebir olarak uzman eğitmenlerden eğitim almasına Bireysel Özel Eğitim denir.

  Bireysel özel eğitim alabilmeniz için Rehberlik ve Araştırma sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde destek sağlamayı taahhüt eder.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Evet, ücretsiz özel eğitim almak mümkündür. Milli eğitim bakanlığı, özel gereksinimli bireylerin özel eğitim masraflarının tamamını karşılamaktadır. Ücretsiz bir şekilde özel eğitim alabilmek için RAM eğitsel değerlendirme raporuna ihtiyacınız vardır. RAM eğitsel değerlendirme raporunun alınmasının ardından özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde tamamen ücretsiz bir şekilde bireysel özel eğitim imkanından faydalanabilirsiniz.

  Rehberlik ve Araştırma, RAM Raporu alabilmeniz ve ücretsiz özel eğitim hizmetinden faydalanabilmeniz için sizlere tamamen ücretsiz bir şekilde eşlik etmektedir.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..

  Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, özel gereksinimli bireylerin özel durumlarını en aza indirmek için destek sağlayan kurumlardır. Bu kurumlar, özel eğitime ihtiyacı olan bireyleri tespit ederek bu bireylerin eğitimi ve gelişimi noktasında destekleyici faaliyetlerde bulunurlar.

  Özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde bireysel eğitimler tamamen ücretsizdir.

  Ücretsiz olarak eğitim alabilmeniz ve sizlerin en doğru özel eğitim ve rehabilitasyon merkezini bulabilmeniz adına var gücümüzle çalışmaktayız.

  Bizi arayarak izlenmesi gereken süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. özel eğitim yönlendirmesi, özel eğitim desteği ve randevu tamamen ücretsiz, devlet destekli olarak sağlanmaktadır..